servis autoklimatizácie

servis autoklimatizácie

predaj grilov

Pravidelná dezinfekcia klimatizácie súvisí zo zápachom, ktorý po čase prevádzky preniká stále výraznejšie do kabíny vozidla. Príčinou je výparník, na ktorom sa postupne tvoria a usádzajú vďaka vlhkému prostrediu baktérie, pleseň, prach, peľ a iné chuťovky , ktoré môžu spôsobovať okrem zápachu aj zdravotné problémy.

Čistenie a dezinfekcia klimatizácie v automobilochNajúčinnejší spôsob čistenia je chemické čistenie výparníka a dezinfekcia ozónom celého vozidla. Pri tejto činnosti sa automaticky mení aj peľový filter, na ktorý by ste nemali zabúdať počas celej životnosti vozidla.

Čo spôsobuje zápach klimatizácie?

Zápach spôsobujú baktérie a plesne, ktoré sa množia na vnútornom výmenníku autoklimatizácie. Ide o najchladnejšie a najvlhšie miesto v interiéri vozidla. Zápach býva najintenzívnejší v okamihu po vypnutí a opätovnom zapnutí klimatizácie v krátkom čase (napr. pri zastávke pri benzínovej pumpe). Vzniku baktérií sa nedá trvalo zabrániť, preto sa odporúča dezinfekciu vykonávať min. 1x ročne.

Je dezinfekcia klimatizácie potrebná?

Kašeľ, podráždenie, pálenie v krku, pálenie očí, to všetko môžu byť dôsledky zanedbania dezinfekcie autoklimatizácie. Toto pociťujú obzvlášť osoby so zvýšenou citlivosťou, prípadne ľudia s alergiami. Nepodceňujte pravidelnú údržbu klimatizácie vo Vašom aute.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

   created by: Marek Sarvas - výroba stránok