Opravy auto klimatizácií

predaj grilov

Klimatizácia v aute je príjemný doplnok počas horúčav. Dnes je už bežný štandard vo všetkých kategóriách vozidiel. Auto klíma ako ju bežne nazývame však dokáže byť užitočným pomocníkom počas celého ročného obdobia. Našu pozornosť si ale predsa upúta väčšinou v letných mesiacoch keď ju znova zapneme a čakáme na príjemné chladenie... a nič.

Opravy auto klimatizáciíVtedy zistíme, že aj klimatizácia vyžaduje pravidelnú údržbu aby bola v dobrej kondícii.Možno ste už na konci minulého leta mali pocit, že vaša klimatizácia nefunguje ako predtým. Príčin môže byť viac. Ak bol na vine "iba" zanesený peľový filter, potom je náprava jednoduchá. Horšie to však je, ak unikla väčšia časť chladiaceho média. Vtedy klesne tlak v chladiacom okruhu čo znamená, že kompresor klimatizácie sa nezopne. Vždy by to bol ešte ten lepší prípad, ako riešiť zadretý kompresor ,deravý chladič alebo výparník kde väčšinou musíte demontovať celú prístrojovú dosku.

Na dlhšiu bezproblémovú funkčnosť má bohužial aj vplyv šetrenie majiteľa vozidla aj čoraz kratšia životnosť jednotlivých komponentov čo platí dnes už na väčšinu výrobkov. To je ale rozhodnutie výrobcov vozidiel a ako spotrebiteľ na to nemáme žiadny dosah. Dnešné komponenty sú omnoho citlivejšie na zlú a nepravidelnú údržbu a neodpustia nám niekedy ani najmenšie zaváhanie.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

 Kompletný servis autoklimatizácie | Auto služby  Kompletný servis autoklimatizácie | Auto služby

 

   created by: Marek Sarvas - výroba stránok