Diagnostika auto klimatizácie

predaj grilov

Kompletný servis autoklimatizácie zahŕňa diagnostiku závady a jej následnú opravu. Pripravili sme pre Vás stručný popis problémov, s ktorými sa vo svojej praxi stretávame...

  • Únik chladiaceho média

Diagnostika auto klimatizácieNajčastejším problémom autoklimatizácií, je únik chladiaceho média . Pri bežnej prevádzke dochádza k úniku média najčastejšie na pružných členoch ako sú hadice, ďalej aj v mieste spoja jednotlivých dielov av neposlednom rade na mechanicky poškodených miestach.
K únikom dochádza pri všetkých typoch automobilových klimatizácií. Niektorí výrobcovia vozidiel uvádzajú hodnotu prípustného úniku chladiaceho média za rok od 5 do 30% množstva náplne.
Pokiaľ nie je okruh naplnený dostatočným množstvom chladiva nepochybne spôsobí zníženú účinnosť klimatizácie.

Naše odporúčanie : Vždy pred sezónou využívania klimatizácie si vo Vašom vozidle nechajte skontrolovať jej stav (účinnosť klíma a vlhkosť vzduchu). Predídete tak jej zníženému účinku alebo celkovému zlyhaniu vtedy, keď to najmenej čakáte.

  • Porucha alebo zlyhanie kompresora

Ďalšou z častých porúch klimatizačného okruhu je porucha kompresora. Značný vplyv na správny chod kompresora má špeciálny vysoko viskosný olej . Tento olej má veľmi podobnú funkciu ako olej v motore vozidla a taktiež svoju životnosť! Zaisťuje primazávanie kompresora a tým jeho správny chod. Pri kontrole a údržbe klimatizačného okruhu je dobré dbať aj na výmenu tohto oleja.

Naše odporúčanie : Pri servise klimatizácie vozidla odporúčame vykonať odsatie zvyšku starého oleja a naplnenie nového, môžete tak predísť výdaju značného finančného obnosu za následnú opravu či výmenu "pridreného" kompresora.

Ako poznáte, že je čas na údržbu?

Diagnostika auto klimatizácieMáte pocit, že po zapnutí Vaša klimatizácia správne nefunguje ? 

Po nastavení a spustení klimatizácie na minimálnu teplotu, by sa teplotná hodnota na výstupe ventilácie mala pohybovať v rozmedzí 3 až 9 stupňov, vlhkosť vzduchu by mala byť optimálne okolo 60%  . Tieto hodnoty sa môžu líšiť podľa teplotných faktorov v okolí vozidla.

Niektorí výrobcovia uvádzajú kontrolu funkčnosti autoklimatizácie minimálne dvakrát ročne.

Na tieto účely slúži preventívna kontrola funkčnosti tj diagnostika a test autoklimatizácie , ktorý Vám v rámci našich služieb ponúkame v našom servise za bezkonkurenčnú cenu . Pripravíme vyhodnotenie funkčnosti a necháme na Vašom zvážení výber nami odporúčaných postupov. 

Predpokladaný čas testu je cca 15min . 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

   created by: Marek Sarvas - výroba stránok